Calendario

Mayo 2018
LunMarMierJueVierSabDom
 << < > >>
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Anuncio

żQuién está en línea?

Miembro: 0
Visitantes: 2

rss Sindicación

Oct222016

02:18:11

Upadłość konsumencka w sądowych orzeczeniach z 2016 r.

Spora grupa ludzi obecnie (a w szczególności osób zadłużonych) zadaje sobie pytanie, co to jest upadłość konsumencka. Odpowiedź będzie krótka albo niesłychanie długa. Z kolei niniejszy artykuł mam nadzieję odpowie na każde interesujące Cię wątpliwości. Po pierwsze możemy powiedzieć, że jest to nie mniej nie więcej tylko obwieszczenie bankructwa w momencie, kiedy dojdziemy do wniosku, iż jesteśmy popadliśmy w stan niewypłacalności a dalsze opłacanie naszego zadłużenia jest niewykonalne (np. kwoty rat są wyższe nasze dochody).

Zasadniczym czynnikiem przy obwieszczaniu upadłości jest to, aby nasza niewypłacalność nie była przez nas zawiniona. Oznacza to, iż przekredytowanie powstało obiektywnie bez naszej umyślnej winy (np. padliśmy ofiarą kanciarzy pieniężnych, którzy podpisali z nami umowę pożyczki gdzie wielkość odsetek stanowi lichwę). Nasza sytuacja jest badana przez sąd rejonowy według miejsca naszego zamieszkania. Do niego kierowany jest właśnie wniosek.

W trakcie postępowania sąd analizuje naszą sytuację finansową, weryfikuje wiarygodność przedstawionych dokumentów i finalnie decyduje o tym czy wydać orzeczenie o ogłoszeniu upadłości w stosunku do naszej osoby. Powinniśmy wiedzieć, iż w żadnym razie nie możemy sobie pozwolić na skrywanie majątku i innego tego rodzaju posunięcia. Może to, albowiem przekreślić nasze szanse na ogłoszenie bankructwa na długi okres czasu.
Upadłość konsumencka to instytucja ustawowa, która do naszego prawodawstwa została umieszczona pod koniec grudnia 2009. Przepisy odnośnie jej stosowania znajdują się w ustawie o prawie upadłościowym i naprawczym. Należy w tym miejscu określić, iż do tej pory z możliwości ogłoszenia upadłości mogły korzystać tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Jednakże aktualnie jest to także dopuszczalne w przypadku konsumentów. Jej zorganizowanie nie jest prostym zajęciem, wymaga fachowej wiedzy prawnej i dużej wytrwałości (całość postępowania łącznie z wykonaniem planu spłaty może trwać przeszło trzy lata).

Jednak upadłość konsumencka w bardzo wielu przypadkach jest znakomitą opcją dla osób, które mają już egzekucję komorniczą. Na ten stan rzeczy odziałuje dużo wytycznych. Musimy, bowiem wiedzieć, że egzekucja komornika niesie ze sobą poważne nakłady (opłacamy koszty egzekucji, koszty zastępstwa w procedurze egzekucyjnej itp.) a prócz tego wielokrotnie z tego, co nam bierze komornik niepokrywane są chociażby odsetki od kapitału naszego zadłużenia a co http://upadlosc645.total-blog.com/w-jakim-wypadku-upad-o-konsumencka-jest-wykonalna-1576177 za tym idzie nasze zadłużenie zamiast zmniejszać się jeszcze narasta. Taka droga prowadzi donikąd.

Upadłość konsumencka rozwiążuje ten kłopot. W przypadku gdy się na nią zdecydujemy to sąd przydziela nam osobę syndyka, który z kolei sporządza plan naprawczy. Spłata zadłużeń trwa najwyżej 3 lata a po tym okresie niespłacone zadłużenia podlegają procedurze umorzenia. Oznacza to, iż nikt już może ich od nas sciągać.

Upadłość konsumencka w 2016 roku to niezmiernie gorący problem, przede wszystkim wśród jednostek, które w przeszłości zaciągnęły dużo zobowiązań a na czas dzisiejszy nie radzą sobie z ich zwrotem. Możemy, wobec tego zaryzykować w tym miejscu pytanie, z czym związane jest tak obszerne zainteresowanie właśnie tą instytucją ustawową (wszak procedury te zostały wprowadzone już z końcem 2009 r.). Jak się, albowiem objawia wszystko jest połączone z nowelizacją tych uregulowań ustawowych, która nastała w grudniu 2014 roku Od tego czasu mechanizm ogłoszenia upadłości uległ zdecydowanej liberalizacji, przez co może z niej korzystać coraz więcej jednostek posiadających spore zmartwienia ze http://upadlosc383.full-design.com/Upad-o-konsumencka-w-przypadku-braku-dochodu-1944924 swoim zadłużeniem.

Dla tego przykładu okazuje się, iż rok 2016 jest rokiem zmiany, wówczas gdy chodzi o upadłość konsumencką. Na chwilę obecną możemy, albowiem już liczyć orzeczenia sądowe w tym temacie na setki przykładów (w pierwszym roku działania ustawy było to tylko kilkanaście orzeczeń na kilkaset złożonych wniosków). Jesteśmy w stanie dostrzec, iż sądy coraz przychylniej podchodzą do kłopotów osób zadłużonych.

W praktyce jak się, albowiem okazuje upadłość konsumencka jest jedynym sensownym wyjściem z sytuacji dla osób, które wpadły w spiralę długów i nie posiadają faktycznych szans na spłatę swojego zadłużenia. Każdy, kto posiada, chociaż minimalną styczność z branżą kredytową albo pożyczkową zna przypadki osób, które niejednokrotnie nie z własnej winy znalazły się w kredytowej pułapce (np. zadłużyły się ponad stan, żeby ratować ciężko chorego członka rodziny).

Admin · 1606 vistas · Escribir un comentario

Vínculo permanente hacia el artículo completo

http://upadlosc-konsumencka.hazblog.com/Primer-blog-b1/UpadAoAA-konsumencka-w-sAdowych-orzeczeniach-z-2016-r-b1-p26.htm

Comentarios

Este artículo no tiene Comentario por el momento .....


Escribir un comentario

Estatuto de los nuevos comentarios: Publicado

Se mostrará tu URL


Por favor introduce el código contenido en las imágenes.


Texto del comentario

Opciones
   (Salvar el nombre, el mail y la URL en los cookies)